Genel Merkezi Tekirdağ’da bulunan Merkez Büro-Sen, düzenlenen bir törenle açıldı

Türkiye genelinde merkezi Tekirdağ olarak belirlenen yeni sendika Merkez Büro-Sen’nin açılış töreninde konuşan Merkez Büro-Sen Genel Başkanı Celil Tadık,tüm kamu çalışanlarına eşit mesafede davranacaklarını söyleyerek, kuruluş amaçlarının kamu çalışanlarının haklarını aramak ve hiçbir siyasi oluşumun arka bahçesi olmadan herkese eşit mesafede durmak olduğunu belirtti.

Hiçbir partinin arka bahçesi olmadıklarını da sözlerine ekleyen Tadık konuşmasında, şunları kaydetti:
“Şu ana kadar üye sayımız 60’ı geçti. Diğer sendikaların yapamadıklarını yapmak için kurulmuş bir sendikayız. Genel Merkezi Trakya’da, Tekirdağ’da kurulan ilk sendika olarak gururluyuz ve mutluyuz. Bizler Trakya’dan, Tekirdağ’dan yeni bir oluşumla, hak ve adalet için, kamu çalışanları için, dostluk, kardeşlik, birlik ve beraberlik için, insanca yaşamak için bu yola çıktık. 1 Ocak 2015 tarihinde Türkiye’ye merhaba dedik. Kuruluş amacımız ülkemizdeki mevcut sendikaların yetersiz kalması, kamu çalışanlarının sıkıntı ve sorunlarının çözülmesi, kamu çalışanlarının birlik ve beraberliğin bozulmaması, kamu çalışanlarının adeta yok sayılması, mevcut sendikaların sendikacılıktan uzaklaşıp farklı kulvarlara kayması ve kamu çalışanlarının mutsuz olmalarıdır. Bu nedenle ülkemizdeki sendikal boşluğu doldurmak için böyle bir oluşuma ihtiyaç duyduk ve kuruluşumuzu gerçekleştirdik. Ülke geneli teşkilatlanmaya başladık. Amacımız kamu çalışanları için bu kulvarda hak aramak, sıkıntısını çözmek, dostluk, kardeşlik birlik ve beraberlik sağlamak. Kesinlikle rotasından sapmayarak hiçbir siyasi partinin arka bahçesi olmadan hepsine eşit mesafede durarak dimdik mücadelemize devam edeceğiz
SGK, İşkur, Adliye, Maliye, İçişleri, Gümrük, Gençlik Spor, Meteoroloji, kamuda çalışan 4/C’li personleler ve diğer tüm büro hizmet kolu çalışanlarının sıkıntıları had safhaya ulaşmış, bu kamu çalışnaları adeta kaderlerine terk edilmiştir. Bizler gücümüzün yettiği yere kadar bu sıkıntıları ve hak kayıplarını çözebilmek için var gücümüzle mücadelemize devam ederek, her zaman bu sıkıntıları gündeme getirerek çözüm önerilerinde bulunacağız. Bu sıkıntılar çözülene kadar bunların takipçisi olacağız, yeni Türkiye’nin yeni sendikası olmaya adayız. Tüm kamu çalışanlarının desteğini alarak, her geçen gün büyüyecek ve gücümüze güç katacağız. Dostlık, kardeşlik, dayanışma ve birliğin merkezi
olan Merkez Büro-Sen öncelikle ilimize, Trakyamıza ve ülkemize hayılı uğurlu olsun. Davamız sizin davanız, başarımız izin başarınız, hep birlikte bu yoldayız” dedi.

Merkez binada düzenlenen açılışa Merkez Büro-Sen Genel Başkanı Celil Tadık ve Merkez Büro-Sen Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*