Kamu görevlilerinin toplu sözleşmesi

Merkez Büro-Sen Genel Başkanı Celil Tadık, “Toplu sözleşmede zam oranları, 2016 yılı için yüzde 6 artı yüzde 5, 2017 yılı içinde yüzde 3 artı yüzde 4 olarak imza altına alınmıştır, yani kamu çalışanları yine kaderlerine terk edilmiştir” dedi.

Tadık, Süleymanpaşa ilçesinde bulunan sendika binasında gazetecilere yaptığı açıklamada, toplu sözleşmelerde genel yetkili olan Memur-Sen’in hükümet ile yaptığı toplu sözleşme sürecinde kamu çalışanlarını büyük hüsrana uğrattığını savundu.

Türkiye şartları göz önüne alındığında, doların 3 lirayı geçtiği, enflasyonun zirve yaptığı ve seçim atmosferine girilen bu günlerde verilen zamların memurun cebine girmeden geri alındığını önü süren Tadık, şunları söyledi:

“Toplu sözleşmede zam oranları, 2016 yılı için yüzde 6 artı yüzde 5, 2017 yılı içinde yüzde 3 artı yüzde 4 olarak imza altına alınmıştır, yani kamu çalışanları yine kaderlerine terk edilmiştir. Toplu sözleşmede yapılan hatalardan dolayı memurların, 4 yılı heba oldu. Memurlarımız üyesi oldukları sendikayı tekrar değerlendirmelidirler.”

Alıntı: http://www.haber7.com/tekirdag/1538258-kamu-gorevlilerinin-toplu-sozlesmesi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*