MERKEZ BÜRO-SEN 1.OLAĞANÜSTÜ KONGRESİ YAPILDI

Genel Merkezi Tekirdağ İlinde bulunan ilk memur sendikası olan Merkez Büro Çalışanları Sendikası (Merkez Büro-Sen) 1. Olağanüstü Genel Kurulu 26 Mart 2017 Pazar günü sendikanın hizmet binasında yapıldı. Sendikanın kuruluşunda bulunan üyelerinin katılıp oy kullanabildiği seçimde mevcut Genel Başkan Celil TADIK ve ekibi güven tazeledi.

Kongrenin olduğu salonda heyecanlı bir hava hâkimdi. Bu heyecanın nedeni ise Sendikanın Ankara’da bulunan TÜM MEMUR-SEN Konfederasyonuna katılmak için oylama yapılacak olmasıydı. Genel Kurul; saygı duruşu, istiklal marşı ve açılış konuşmalarıyla başladı. Açılış konuşmasını Genel Başkan Vekili Harun ERCAN’ın yaptığı genel kurulda daha sonra Kurucu Genel Başkan Celil TADIK bir konuşma yaptı. Genel Başkan konuşmasında sendikanın Tekirdağ’da kurulan ilk memur sendikası olmasının yanı sıra Tekirdağ’dan ilk kez Konfederasyon bünyesine katılan sendika olma özelliğine sahip olduğunu belirtti. Genel Başkan TADIK konuşmasını şöyle tamamladı:

“Değerli dava arkadaşlarım, bu sendikayı hep birlikte kurduk ve bugünlere getirdik. Artık büyümenin zamanı geldi. Katılacağımız Konfederasyon ile artık Ankara’da da bir temsilciliğimiz olacak ve Türkiye’nin her tarafında teşkilatlanmak için yepyeni bir ivme kazanmış olacağız. Kurulduğumuz günden beri yerel sendika olarak kalmayacağız diyorduk. Şimdi bunu gerçekleştireceğimiz için mutluyuz, gururluyuz. Genel Kurulumuzun sendikamıza ve hepimize hayırlı olmasını niyaz ediyor, hepinize geldiğiniz için ayrı ayrı teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum.”

Zorunlu organların seçiminin ardından yeni yönetim kurulları asil ve yedek üyeleri belirlendi ve ayrıca TÜM MEMUR-SEN Konfederasyonuna katılma kararı da Oy Birliği ile alındı. Merkez Büro-Sen Genel Merkezi yeni yönetimi asil liste şu isimlerden oluştu:

Celil TADIK                                     Genel Başkan

Harun ERCAN                                 Genel Başkan Vekili

Hüseyin BALTACIOĞLU               Genel Başkan Yrd.

Tunahan KOCA                                Genel Başkan Yrd.

İsmet YILMAZ                                 Genel Başkan Yrd.

Mustafa ŞEKER                                Genel Başkan Yrd.

Erol KEÇİCİ                                     Genel Başkan Yrd.

Alıntı: http://www.tekirdagyenihaber.com/merkez-buro-sen-1-olaganustu-kongresi-yapildi/

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*