TÜM MEMUR-SEN KONFEDERASYONU, OLAĞANÜSTÜ KONGRESİNİ YAPTI

dav

Yaklaşık sekiz bin üyesiyle, ülkemizde faaliyet gösteren kamu sendikaları konfederasyonları sıralamasında 4.sırada yer alan Tüm Memur-Sen Konfederasyonu, Bürokrat Evi Otel’i salonunda Olağanüstü kongresini gerçekleştirdi. Divan başkanlığını Mustafa FİDAN’ın yaptığı söz konusu kongreye önemli ölçüde katılım sağlandığı görüldü. Daha önce belirlenen gündem maddeleri muahezesinde yapılan kongrenin açılış konuşmasını yapması için kürsüye davet edilen genel başkan Mustafa ÇOPURSUZ, sözlerine divan heyetini ve hazirunu selamlayarak başladı. Genel başkan ÇOPURSUZ, “Sendikacılığın çok büyük bir özveri gerektirdiğini, şahsi menfaatten daha ziyade, üyelerinin, kurumların, içerisinde yaşanılan toplumun ve mensubu bulunduğu devletin âli menfaati uğrunda yapıldığı takdirde bir mana ifade ettiği” gerçeğini vurgulayarak, “Sendikacılık bir gönül işidir” betimlemesini yaptı.

Konuşmasını, “Siyasallaşan sendikacılığın kazananlarının sadece sendika yöneticilerinin, kaybedenlerin ise tüm üyeleridir” gerçeğini de gözler önüne seren genel başkan ÇOPURSUZ, “Nitekim her iki yılda bir yapılan toplu sözleşme masasında istediğini alamayan yetkili konfederasyonun düştüğü görüntüler, ülkemizde sendikacılığın tam anlaşılamamış olduğunu bizlere göstermiştir” dedi. Ayrıca, toplu sözleşme sonucunda birçok beklentisi olan kamu çalışanları ve emeklilerinin hayal kırıklığı yaşamaları da hükumet adına pek isabetli olmamıştır. Oysa siyasi otorite mensuplarıyla devlet memurları hep birlikte aynı ülkede yaşamaktadır. Geçim standartlarının refah seviyesinde olabilmesi adına, kişi başı harcanması gereken miktarlar her ay kendileri tarafından tespit edildiği halde, enflasyon canavarının kontrol altına alınamadığı, mutfak-eğitim-kira-elektrik-su-doğalgaz-ulaşım vb… hemen hemen tüm yaşamsal ihtiyaçların fiyatlarının sürekli arttığı bir ülkede, önümüzdeki iki yıl için zam teklifi yapan Sayın bakanın ayaklarının yere basmasını bekliyoruz.  Sözleriyle konuşmasını devam ettirdi.

Genel başkan ÇOPURSUZ daha sonra, konfederasyonumuza katılma kararı alan Belediye ve İl Özel İdare Çalışanları (BİL-SEN) Sendikası genel başkanı Sayın Raşit BALABAN’a da katılımlarından dolayı teşekkür ederek konuşmasını tamamladı.

Protokol konuşmalarıyla devam eden kongre, Birlik Eğitim-Sen genel başkanı Murat KARATAŞ, Demokratik Sağlık-Sen genel başkanı Togan DEMİRCAN, Merkez Büro-Sen genel başkanı Celil TADİK ve Bil-Sen genel başkanı Raşit BALABAN birer selamlama konuşması yaptılar. Tüm konuşmalar bittikten sonra zorunlu organların seçimine geçildi ve Tüm Memur-Sen Konfederasyonu Olağanüstü kongresi bu şekilde tamamlanmış oldu.

Hayırlı olsun.

Tüm Memur-Sen Konfederasyonu Genel Merkezi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*