Tüm Memur Sen Konfederasyonuna Katıldık. Hayırlı Uğurlu Olsun

2013 yılında Sendikal faaliyetlerine başlayan Tüm Memur-Sen Konfederasyonu,  22-23 Temmuz 2017 tarihinde 2. Olağan Genel Kurulunu gerçekleştirdi. Konfederasyona bağlı sendikaların genel merkez yönetimleri ve delegelerin katıldığı kongreye onur konukları olarak Tüm Memur-Sen Konfederasyonu ve Diva-Sen Kurucu Genel Başkanı Hüseyin DEMİRCİ ile Diva-Sen eski genel başkan yardımcısı Hacı KÖKSAL da katıldı.

Daha sonra, konfederasyona üye Demokratik Sağlık Sen Genel Başkanı Togan DEMİRCAN, Birlik Eğitim-Sen Genel Başkanı Murat KARATAŞ, Merkez Büro-Sen Genel Başkanı Celil TADİK, Tüm TOT-Sen Genel Başkanı Hüseyin YILMAZ ayrı ayrı selamlama konuşması yaptılar.

Konfederasyon Başkanı Mustafa ÇOPURSUZ, Sendikaların var olmasının sebepleri bellidir. Üyelerinin özlük, mali ve sosyal haklarında yeni iyileştirmelere imza atmak, haksızlığa uğrayanların haklarını hukuki yollarla almak ve sivil toplum kuruluşu olmanın gerekliliğini yerine getirmektir. Fakat ne yazık ki; yetkili sendikalar en büyük haksızlığı yapmaktadır. Daire başkanları, müdürleri ve işgüzar daire çalışanları kendi sendikalarına üye olmayan kamu çalışanlarını mobinge maruz bırakmakta ve pozitif ayrımcılık yapmaktalar. Tamamen korku ve baskı uygulayarak üye sayılarını artırma cihetine giden yetkili sendikalar bu şekilde sendikal ahlakı ve kültürü ortadan kaldırmışlardır diyerek sözlerini devam ettirdi.

Genel başkan Çopursuz daha sonra, Tüm Memur-Sen Konfederasyonu 2.Olağan Kurul Toplantısının hayırlara vesile olması dilek ve temennisiyle konuşmasını bitirdi.

 Tüm Memur-Sen Konfederasyonu Yönetim Kurulu Üyeleri.

Mustafa ÇOPURSUZ             Genel Başkan

Togan DEMİRCAN                 Genel Başkan Vekili

Murat KARATAŞ                    Genel Başkan Yardımcısı (Eğitim)

Celil TADİK                             Genel Başkan Yardımcısı (Toplu Sözleşme)

Hüseyin YILMAZ                    Genel Başkan Yardımcısı (Sosyal İşler)

Abdulbaki KARAKURT          Genel Başkan Yardımcısı (Mali İşler)

Ayşe YAKKAN                        Genel Başkan Yardımcısı (Basın ve Halkla İlişkiler)

Osman TEMEL                       Genel Başkan Yardımcısı (Teşkilatlanma)

Metin BİLGİÇ                         Genel Başkan Yardımcısı (Dış İlişkiler)

Ramazan İNAL                      Genel Başkan Yardımcısı (Mevzuat)

Tüm Memur-Sen Konfederasyonu Genel Merkez Üyeliğine Seçilen Başkanlarımızı Tebrik Eder Çalışmalarında Üstün Başarılar Dileriz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*